14 listopada w przedszkolu nr 29 przy ul. Kurpiów we Wrocławiu zorganizowano uroczyste obchody z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasz kol. Ryszard Woźniak Wiceprzewodniczący Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa został zaproszony na tę uroczystość i przeprowadził ciekawe zajęcia w grupie 6-cio latków. Przekazał informacje dotyczące codziennej służby żołnierzy w szczególności służby żołnierzy misji pokojowych ONZ. Dzieci mogły oglądać elementy umundurowania i wyposażenia żołnierzy, a także medale uczestników misji. Pogadanka wzbudziła duże zainteresowanie, a weteran sympatię dzieci.

 

Wytrwale odpowiadał on na pytania dzieci, ale nie tylko, także seniorów. Dzieci wręczyły podziękowania w imieniu własnym, Dyrekcji Przedszkola nr 29, nauczycieli i wychowawczyni grupy pani Marzeny Krajewskiej-Bigos. Po pouczającym spotkaniu z weteranem odbyła się uroczystość, na którą przybyli dziadkowie i rodzice przedszkolaków z grupy 1b oraz członkowie Klubu Seniora.

Dzieci z grupy 1b „Pszczółki” zaprezentowały program artystyczny (wiersze i piosenki) o tematyce niepodległościowej. Na początku wszyscy wspólnie odśpiewali: „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzieci śpiewały pieśni patriotyczne, takie jak: „Przybyli ułani”, „Piechota”, „I Brygada”, „Serce w plecaku”, „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna". Duże uznanie wśród widzów wzbudziły dwa tańce, a szczególnie ten z materiałami w kolorze: bieli i czerwieni.

Występ dzieci wywołał wzruszenie wśród dorosłych. Kol. Ryszard Woźniak poczęstował uczestników występu słodyczami.

Dziękujemy i gratulujemy rodzicom, nauczycielom i uczestnikom imprezy.

MB

 

NASI PARTNERZY

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Strona www

zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa

Nasza strona internetowa została uruchomiona w marcu 2016 r.
i od tego czasu na bieżąco staramy się informować swoich członków i wszystkich innych
o działalności Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa. Zachęcamy do współpracy nad redakcją strony internetowej.

Dzień weterana

Dzień Weterana

Zgodnie z ustawą dzień 29 maja ustanawia się Dniem Weterana Działań poza Granicami Państwa. Święto obchodzimy od 2012 r. razem z Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych.

Centrum weterana

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa jest jednostką organizacyjną podległą Ministrowi Obrony Narodowej. Można tam uzyskać pomoc, radę oraz konsultacje prawne
i psychologiczne. Centrum współpracuj z instytucjami rządowymi oraz organizacjami
i stowarzyszeniami pozarządowymi.

Designed by JSN and MB