Obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowego Dnia Uczestnika Misji Pokojowych ONZ w tym roku we Wrocławiu miały wyjątkowa oprawę. Rozpoczęły się o godz. 9.30 w Kościele Garnizonowym Mszą Św. koncelebrowana przez Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka.

 

Następnie weterani zostali zaproszeni przez Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka do Sali Wielkiej Ratusza na uroczyste wręczenie pism gratulacyjnych i występ artystyczny zespołu młodzieżowego. Szczególnym wydarzeniem były podziękowania i słowa uznania dla rodzin żołnierzy poległych na misjach. Ciekawy występ artystyczny, spotkania z Prezydentem Wrocławia i rozmowy z kolegami z pewnością pozostawiły niezatarte wspomnienia. Dzień miał swoją kulminację o godz. 17.00 w Klubie 4.Regionalnej Bazy Logistycznej. Odbył się koncert Orkiestry Wojsk Lądowych z Wrocławia oraz występy solistów i tancerzy. Wysoki poziom artystyczny i profesjonalizm spotkał się z gorącym przyjęciem zaproszonych gości.

 

v

 MB

NASI PARTNERZY

Wrocławski Centrum Rozwoju Społecznego

Strona www

zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa

Nasza strona internetowa została uruchomiona w marcu 2016 r.
i od tego czasu na bieżąco staramy się informować swoich członków i wszystkich innych
o działalności Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa. Zachęcamy do współpracy nad redakcją strony internetowej.

Dzień weterana

Dzień Weterana

Zgodnie z ustawą dzień 29 maja ustanawia się Dniem Weterana Działań poza Granicami Państwa. Święto obchodzimy od 2012 r. razem z Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych.

Centrum weterana

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa jest jednostką organizacyjną podległą Ministrowi Obrony Narodowej. Można tam uzyskać pomoc, radę oraz konsultacje prawne
i psychologiczne. Centrum współpracuj z instytucjami rządowymi oraz organizacjami
i stowarzyszeniami pozarządowymi.

Designed by JSN and MB