W dniu 13.05.2023 r. uczestniczyliśmy w uroczystości 80. rocznicy sformowania 2. Berlińskiego Pułku Zmechanizowanego w Skierniewicach. Zaproszenie skierował Komitet Organizacyjny obchodów, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Świętowanie Jubilata rozpoczęło się uroczystą Mszą Św., którą w Kościele Garnizonowym celebrował ks. ppłk Kamil Szustak. Następnie, wszyscy obecni udali się do miejsca w którym znajduje się obelisk i tablica pamiątkowa 2. Berlińskiego Pułku Zmechanizowanego. Delegacje, w tym delegacja Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa w osobach Wiceprezes Jerzy Dutkowski i kolega Edmund Postołowicz, złożyliśmy wiązankę kwiatów i zapaliliśmy znicz.

W muzeum historii Skierniewic odbyła się część oficjalna na której obecny był prezydent m. Skierniewic Krzysztof Jażdżyk, byli dowódcy pułku, żołnierze i zaproszeni goście. Na koniec odbył się koncert pieśni patriotycznych oraz otwarcie wystawy plenerowej poświęconej historii 2.Berlińskiego Pułku Zmechanizowanego. Kolega Edmund Postołowicz w 1966 roku rozpoczął służbę wojskową jako elew w podoficerskiej szkole piechoty w 2.Berlińskim Pułku Zmechanizowanym w Skierniewicach.

 

 

Jerzy Dutkowski

NASI PARTNERZY

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Strona www

zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa

Nasza strona internetowa została uruchomiona w marcu 2016 r.
i od tego czasu na bieżąco staramy się informować swoich członków i wszystkich innych
o działalności Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa. Zachęcamy do współpracy nad redakcją strony internetowej.

Dzień weterana

Dzień Weterana

Zgodnie z ustawą dzień 29 maja ustanawia się Dniem Weterana Działań poza Granicami Państwa. Święto obchodzimy od 2012 r. razem z Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych.

Centrum weterana

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa jest jednostką organizacyjną podległą Ministrowi Obrony Narodowej. Można tam uzyskać pomoc, radę oraz konsultacje prawne
i psychologiczne. Centrum współpracuj z instytucjami rządowymi oraz organizacjami
i stowarzyszeniami pozarządowymi.

Designed by JSN and MB