KOMUNIKAT  NR 4


   Dotyczy :  8. Międzynarodowego spotkania Weteranów w Republice
                     Czeskiej w m. BRNO w dniach 02 – 04 września 2016 r.

Pragnę poinformować, że nasi Koledzy z Republiki Czeskiej serdecznie zapraszają wszystkich chętnych członków naszego Zrzeszenia do wzięcia udziału w 8. Międzynarodowym Spotkaniu Weteranów – stowarzyszonych w AISP – SPIA, organizowanym w dniach od 02 do 04 września 2016 roku w BRNIE (Republika Czeska).


Zaproszenie do udziału w konferencji przesłane do kol. Jerzego Banacha  przez kol. Karola Ćernocha – Przewodniczącego  Ceskosloveńskiego Legionara i Prezydenta SPIA

Republiki Czerskiej. Link do strony internetowej kolegów z Czech to:


    W dniu 02 września planuje się przyjazd poszczególnych delegacji z Austrii, Francji, Polski i Słowacji oraz w godzinach wieczornych spotkanie z przedstawicielami lokalnych władz zakończone kolacją.

    W dniu 03 września odbędzie się Międzynarodowa Konferencja nt. Bezpieczeństwa Europejskiego z udziałem przedstawicieli  reprezentujących Instytucje i Organy Bezpieczeństwa Państwa, wykładowców akademickich, ekspertów wojskowych, policyjnych, członków biznesu, polityków oraz członków SPIA  i innych stowarzyszeń weteranów z krajów wymienionych powyżej. 

    Konferencja będzie podzielona na dwa bloki tematyczne. Pierwszy-  przedpołudniowy obejmie kwestie migracji i terroryzmu.
Drugi popołudniowy ( po lunchu) zagadnienia dotyczące operacji asymetrycznych, wojen hybrydowych, operacji stabilizacyjnych i roli sił bezpieczeństwa oraz ONZ, itd.

    Organizatorzy przewidzieli też w programie, zwyczajem  poprzednich lat,  przeprowadzenie w dniu 03 września turnieju piłki nożnej z udziałem drużyn z poszczególnych krajów ( mile widziana ekipa z naszego kraju).

    W imieniu Zarządu naszego Zrzeszenia Weteranów DzPGP serdecznie zapraszamy do wyjazdu i uczestnictwa w tym spotkaniu.

Konieczne będzie uzgodnienie środków transportu (własne samochody) i dobranie się Koleżanek i Kolegów w ten sposób aby można było wykorzystać 4-5 samochodów ( oczywiście uzależnione jest to od ilości chętnych i wykorzystania własnych samochodów).

Oprócz kosztów związanych z przejazdem, każdy będzie zobligowany opłacić zakwaterowanie w kwocie  łącznej za dwie doby hotelowe ok. 450 -500 koron czeskich ( ok. 80 pln) plus koszty 2-3 posiłków ok. 350 koron ( 50 pln).


Ewentualne pytania oraz inne uwagi proszę kierować do:

kol. Ryszarda Woźniaka ( tel. 502 127 296, e -mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. );

Prezesa    kol. Jerzego Banacha ( tel. 602 346 219 , e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).NASI PARTNERZY

Wrocławski Centrum Rozwoju Społecznego

Strona www

zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa

Nasza strona internetowa została uruchomiona w marcu 2016 r.
i od tego czasu na bieżąco staramy się informować swoich członków i wszystkich innych
o działalności Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa. Zachęcamy do współpracy nad redakcją strony internetowej.

Dzień weterana

Dzień Weterana

Zgodnie z ustawą dzień 29 maja ustanawia się Dniem Weterana Działań poza Granicami Państwa. Święto obchodzimy od 2012 r. razem z Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych.

Centrum weterana

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa jest jednostką organizacyjną podległą Ministrowi Obrony Narodowej. Można tam uzyskać pomoc, radę oraz konsultacje prawne
i psychologiczne. Centrum współpracuj z instytucjami rządowymi oraz organizacjami
i stowarzyszeniami pozarządowymi.

Designed by JSN and MB