MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO W KIELCACH (MSPO Kielce) – sprawozdanie z pobytu w dniu 06 września 2016 roku. Członkowie Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa chętnie uczestniczą w wielu imprezach organizowanych dla weteranów w kraju i za granicą.Tym razem okazją był wyjazd do Kielc. Zaproszenie do wzięcia udziału w wyjeździe zostało skierowane do Koleżanek i Kolegów na naszej stronie internetowej w formie komunikatu nr 5.

 

 

Odwiedzających naszą stronę pragniemy poinformować, że Kol. Ryszard Woźniak, wiceprezes ZWDzPGP, wraz z innymi Kolegami - Janem Drajczykiem, Stefanem Kałdońskim, Ryszardem Złocińskim i Bogdanem Stecem - w dniu 06 września 2016 roku uczestniczyli w wyjeździe, uroczystości otwarcia oraz zwiedzania sprzętu wojskowego i obiektów prezentowanych w ramach kolejnej edycji targów Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach (targi Kielce to drugi ośrodek wystawienniczy w Europie Środkowo-Wschodniej i jeden z dwóch liderów targowych w Polsce).

Tak jak w poprzednich latach, również i tym razem, skorzystaliśmy z propozycji Pana Pułkownika w st. spocz. Adolfa SITARZA, który jako aktywny, wieloletni działacz Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego organizował po raz szesnasty wyjazd z Wrocławia do Kielc autokarem z 2 OWG, zaplanował również zwiedzanie historycznych ruin zamku w Chęcinach (niedaleko Kielc) i smaczny obiad w restauracji usytuowanej przy Rynku w tej miejscowości.

Zwiedzanie Salonu, zamku oraz wspólny obiad przebiegło w miłej atmosferze a załączone zdjęcia oddają, jak sądzę, charakter i klimat naszego wyjazdu.

 

Opracował

Kol. Ryszard Woźniak

 

 

 

 

NASI PARTNERZY

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Strona www

zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa

Nasza strona internetowa została uruchomiona w marcu 2016 r.
i od tego czasu na bieżąco staramy się informować swoich członków i wszystkich innych
o działalności Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa. Zachęcamy do współpracy nad redakcją strony internetowej.

Dzień weterana

Dzień Weterana

Zgodnie z ustawą dzień 29 maja ustanawia się Dniem Weterana Działań poza Granicami Państwa. Święto obchodzimy od 2012 r. razem z Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych.

Centrum weterana

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa jest jednostką organizacyjną podległą Ministrowi Obrony Narodowej. Można tam uzyskać pomoc, radę oraz konsultacje prawne
i psychologiczne. Centrum współpracuj z instytucjami rządowymi oraz organizacjami
i stowarzyszeniami pozarządowymi.

Designed by JSN and MB