Jerzy Bogusław Banach

Prezes zarządu

Ryszard Woźniak

Wiceprezes zarządu

Krystyna Banach

Członek zarządu

Jarosław Wikiera

Członek zarządu

Wioletta Grześkowiak

Członek zarządu

Izabela Radzik

Członek zarządu

 

 

KRS: 0000603007
NIP: 8971819936
Regon: 363758371
Forma prawna: STOWARZYSZENIE
Adres: ul. Słubicka 11A/6
53-615 Wrocław
Dolnośląskie
Data rejestracji KRS 18 lutego 2016

 

Wywiad

Wiceprezes Tadeusz Sąsiadek w wywiadzie zwraca uwagę, że cyt. "Zależy nam na pozyskaniu jak największej liczby młodych uczestników misji, także z Iraku i Afganistanu, aby zachować ciągłość pokoleniową, żeby pozostał ślad po naszym pokoleniu".

Wiceprezes Ryszard Woźniak zapowiada: "że pierwszym dużym przedsięwzięciem zrzeszania będzie Apel Jasnogórski w intencji weteranów działań poza granicami państwa, zaplanowany na 22 maja 2016 roku. W sprawie organizacji tego przedsięwzięcia rozmawialiśmy już z ojcem gen. bryg. Eustachym Rakoczym".

Członek Zarządu Jarosław Wikiera podkreśla, cyt "...2016 rok będzie przełomowym pod względem ilości spotkań i przedsięwzięć organizacyjnych. Musimy dotrzeć do mediów, między innymi poprzez stronę internetową oraz działania promocyjne..."

Wywiad z Prezesem Zarządu

 

"...Po skończeniu WAM-u byłem lekarzem w 10. pułku czołgów średnich w Opolu, potem służyłem w 6. pułku zabezpieczenia Śląskiego Okręgu Wojskowego we Wrocławiu i Wojskowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. W 1985 roku otrzymałem propozycję pełnienia służby pod błękitną flagą. Jako, że powinnością żołnierza jest między innymi wykonywanie rozkazów, przyjąłem polecenie oddelegowania do pełnienia służby poza granicami kraju w ramach misji pokojowej UNDOF na wzgórzach Golan. Jeszcze przed tym wyjazdem rozpocząłem specjalizację z medycyny morskiej i tropikalnej. W 1986 roku wziąłem udział w dalekomorskim rejsie do Japonii, żeby medycyny tropikalnej uczyć się nie na bazie lektury "W pustyni i w puszczy", ale na podstawie konkretnych doświadczeń. W rok później uzyskałem specjalizację z medycyny morskiej i tropikalnej..."

 

Designed by JSN and MB