Jerzy Bogusław Banach

Prezes zarządu

Ryszard Woźniak

Wiceprezes zarządu

Tadeusz Sąsiadek

Wiceprezes zarządu

Krystyna Banach

Członek zarządu

Jarosław Wikiera

Członek zarządu

Janusz Szywała

Członek zarządu

Wioletta Grześkowiak

Członek zarządu

Izabela Radzik

Członek zarządu

 

 

KRS: 0000603007
NIP: 8971819936
Regon: 363758371
Forma prawna: STOWARZYSZENIE
Adres: ul. Słubicka 11A/6
53-615 Wrocław
Dolnośląskie
Data rejestracji KRS 18 lutego 2016

 

Wywiad

Wiceprezes Tadeusz Sąsiadek w wywiadzie zwraca uwagę, że cyt. "Zależy nam na pozyskaniu jak największej liczby młodych uczestników misji, także z Iraku i Afganistanu, aby zachować ciągłość pokoleniową, żeby pozostał ślad po naszym pokoleniu".

Wiceprezes Ryszard Woźniak zapowiada: "że pierwszym dużym przedsięwzięciem zrzeszania będzie Apel Jasnogórski w intencji weteranów działań poza granicami państwa, zaplanowany na 22 maja 2016 roku. W sprawie organizacji tego przedsięwzięcia rozmawialiśmy już z ojcem gen. bryg. Eustachym Rakoczym".

Członek Zarządu Jarosław Wikiera podkreśla, cyt "...2016 rok będzie przełomowym pod względem ilości spotkań i przedsięwzięć organizacyjnych. Musimy dotrzeć do mediów, między innymi poprzez stronę internetową oraz działania promocyjne..."

Wywiad z Prezesem Zarządu

 

"...Po skończeniu WAM-u byłem lekarzem w 10. pułku czołgów średnich w Opolu, potem służyłem w 6. pułku zabezpieczenia Śląskiego Okręgu Wojskowego we Wrocławiu i Wojskowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. W 1985 roku otrzymałem propozycję pełnienia służby pod błękitną flagą. Jako, że powinnością żołnierza jest między innymi wykonywanie rozkazów, przyjąłem polecenie oddelegowania do pełnienia służby poza granicami kraju w ramach misji pokojowej UNDOF na wzgórzach Golan. Jeszcze przed tym wyjazdem rozpocząłem specjalizację z medycyny morskiej i tropikalnej. W 1986 roku wziąłem udział w dalekomorskim rejsie do Japonii, żeby medycyny tropikalnej uczyć się nie na bazie lektury "W pustyni i w puszczy", ale na podstawie konkretnych doświadczeń. W rok później uzyskałem specjalizację z medycyny morskiej i tropikalnej..."

 

Designed by JSN and MB