W dniach od 6 do 9 września 2018 r. członkowie Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami państwa uczestniczyli w 10.Międzynarodowej Konferencji Weteranów Wojennych i „Niebieskich Beretów” w Brnie. Imprezą towarzyszącą był "Festiwal 100" zorganizowany z okazji 100 lecia odzyskania przez Czechosłowację niepodległości. Konferencja poświęcona była bezpieczeństwu na świecie i utrzymaniu pokoju. Swoje wystąpienia mieli przedstawiciele Czech, Słowacji, Polski, Francji, Austrii, Belgii, Rosji i Mołdawii. Omawialiśmy bieżącą sytuację w zakresie utrzymania pokoju i warunki ochrony weteranów w różnych krajach. Dyskusja była bardzo ciekawa i nie zakończyła się po oficjalnych wystąpieniach.

UROCZYSTOŚĆ OZNAKOWANIA POMNIKÓW PORCELANKĄ „WETERAN MISJI POKOJOWYCH ONZ” W ZGORZELCU.                                                           

W dniu 19 października 2018 roku na cmentarzu komunalnym w Zgorzelcu odbyła się doniosła uroczystość uhonorowania grobów zmarłych żołnierzy Wojska Polskiego: ś.p. Pana mjr rez. Andrzeja Wilińskiego i ś.p. Pana st. sierż. sztab. rez. Juliana Bolesława Górniaka porcelanką „WETERAN MISJI POKOJOWYCH ONZ” .

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO

WE WROCŁAWIU

W DNIU 15 SIERPNIA 2018 ROKU

  

Wrocławskie obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęto w Kościele Garnizonowym Mszą Św. celebrowaną przez ks. biskupa Jacka Kicińskiego w intencji żołnierzy. Po Mszy Św. o godz, 12.00 na Rynku Gołębim rozpoczął się uroczysty apel. Po podniesieniu flagi państwowej na maszt i odśpiewaniu hymnu państwowego okolicznościowe przemówienia wygłosili: Dowódca Garnizonu WP, nowy Dowódca 3.BRt płk dypl. Dariusz Krzywdziński i Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński.

 

KONFERENCJA POPULARNONAUKOWA NT. „ 100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI”.

1 października 2018 roku w hotelu „Jasek” we Wrocławiu z inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego we Wrocławiu, Zarządu Okręgu Towarzystwa Wiedzy Obronnej we Wrocławiu oraz Instytutu Badań Naukowych im. gen. Erwina Rozłubirskiego odbyła się konferencja popularnonaukowa poświęcona „100-leciu Odzyskania Niepodległości przez Polskę”.

74. ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

1 sierpnia 2018 roku we Wrocławiu - podobnie jak w całym naszym kraju - uroczyście upamiętniono 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Przy pomniku Rotmistrza Witolda Pileckiego uczczono pamięć poległych i pomordowanych powstańców i warszawskiej ludności cywilnej,  o godzinie 17.00 oddano hołd minutą ciszy. Były okolicznościowe przemówienia, apel pamięci i salwa honorowa i składanie wieńców oraz wiązanek kwiatów. W imieniu naszego Zrzeszenia uczynili to Koledzy: Zbigniew Adamski, Jarosław Wikiera i Ryszard Woźniak.

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku, Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy oraz Sympatyków 31.Kórnickiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Kórniku, zaprosiło członków naszego Zrzeszenia do udziału w dniu 15 września 2018 roku w uroczystościach 55. rocznicy powstania Dywizjonu oraz 15. rocznicy powołania do życia Kórnickiego Stowarzyszenia.

7 czerwca 2018 r. odbyła się uroczystość zakończenia oktawy w parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski na Klecinie we Wrocławiu. Udział wzięli przedstawiciele kół Łowieckich, Wojska Polskiego oraz Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa.

NASI PARTNERZY

33.Baza Lotnictwa Transportowego

 

Strona www

zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa

Nasza strona internetowa została uruchomiona w marcu 2016 r.
i od tego czasu na bieżąco staramy się informować swoich członków i wszystkich innych
o działalności Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa. Zachęcamy do współpracy nad redakcją strony internetowej.

Dzień weterana

Dzień Weterana

Zgodnie z ustawą dzień 29 maja ustanawia się Dniem Weterana Działań poza Granicami Państwa. Święto obchodzimy od 2012 r. razem z Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych.

Centrum weterana

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa jest jednostką organizacyjną podległą Ministrowi Obrony Narodowej. Można tam uzyskać pomoc, radę oraz konsultacje prawne
i psychologiczne. Centrum współpracuj z instytucjami rządowymi oraz organizacjami
i stowarzyszeniami pozarządowymi.

Designed by JSN and MB