Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia członkowie Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa organizują spotkanie opłatkowe. Tym razem 13 grudnia 2018 r. spotkaliśmy się w restauracji Manhattan przy pl. Solidarności we Wrocławiu. Spędziliśmy miło czas przy choince oraz kolędowaniu. Już od progu restauracji witał nas Święty Mikołaj. W jego rolę wcielił się Nasz kolega Ryszard Woźniak.

Spotkanie rozpoczął Prezes ZWDPGP Jerzy Banach, który przywitał wszystkich i omówił działalność Zrzeszenia w mijającym Roku. Podziękował on za aktywność członków i integrację środowiska weteranów. Minutą ciszy uczciliśmy weteranów, którzy odeszli z naszych szeregów. Tuż przed podzieleniem się opłatkiem i posiłkiem, słowa otuchy w nasze serca przelał kolega Zbigniew Adamski. Wyborne, typowo polskie potrawy bardzo smakowały uczestnikom. W koleżeńskiej atmosferze wspominaliśmy wydarzenia z 2018 r. i planowaliśmy nowe na 2019 r. Na koniec każdy z uczestników został obdarowany prezentem. Były to smakołyki i świecąca figurka Św. Mikołaja. Te i inne organizacyjne niespodzianki były udziałem niezastąpionej koleżanki Krystyny Banach.

Życzyliśmy sobie samych przyjemności, szczęścia, zdrowia i sukcesów na przyszłość !

 

MB

NASI PARTNERZY

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Strona www

zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa

Nasza strona internetowa została uruchomiona w marcu 2016 r.
i od tego czasu na bieżąco staramy się informować swoich członków i wszystkich innych
o działalności Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa. Zachęcamy do współpracy nad redakcją strony internetowej.

Dzień weterana

Dzień Weterana

Zgodnie z ustawą dzień 29 maja ustanawia się Dniem Weterana Działań poza Granicami Państwa. Święto obchodzimy od 2012 r. razem z Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych.

Centrum weterana

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa jest jednostką organizacyjną podległą Ministrowi Obrony Narodowej. Można tam uzyskać pomoc, radę oraz konsultacje prawne
i psychologiczne. Centrum współpracuj z instytucjami rządowymi oraz organizacjami
i stowarzyszeniami pozarządowymi.

Designed by JSN and MB