18 kwietnia 2019 r. członkowie naszego Zrzeszenia spotkali się we Wrocławiu z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy na tradycyjnym " jajeczku". Zebraniu przewodniczył Prezes Jerzy BANACH. Omawialiśmy realizację planów od początku roku w tym ustalenia ze spotkania w Centrum Weterana w Warszawie w dniu 15 kwietnia 2019 r. Na szczególną uwagę zasługują zbliżające się uroczystości z okazji Rocznicy Konstytucji 3. Maja, Dnia Flagi i Dnia Weterana.

W tym roku obchody Dnia Weterana będą realizowane przez 25.Brygadę Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Uczestników czeka dużo atrakcji, które będą w dniach 31.05-03.06.2019 r. Wśród nich na uwagę zasługują:

  • 1 czerwca odbędą się zawody strzeleckie na poligonie w Nowej Dębie w godz. od 08.00-17.00. W Rzeszowie towarzyszyć im będą występy artystyczne. W kasynie polowym będą obiad i kolacja.
  • 2 czerwca o godz. 10.00 odbędzie się Msza Święta, a od godz. 12.00 uroczysty Apel z wyróżnieniami Prezydenta RP i Ministra ON. Od godz. 14 do późnych godzin nocnych trwał będzie "Piknik Weterana".

 Omawialiśmy szczegóły wysłania delegacji do Warszawy i Wrocławia na dni 03.05 i 29.05.2019 r.

MB

 

NASI PARTNERZY

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Strona www

zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa zrzeszenie weteranów działań poza granicami państwa

Nasza strona internetowa została uruchomiona w marcu 2016 r.
i od tego czasu na bieżąco staramy się informować swoich członków i wszystkich innych
o działalności Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa. Zachęcamy do współpracy nad redakcją strony internetowej.

Dzień weterana

Dzień Weterana

Zgodnie z ustawą dzień 29 maja ustanawia się Dniem Weterana Działań poza Granicami Państwa. Święto obchodzimy od 2012 r. razem z Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych.

Centrum weterana

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa jest jednostką organizacyjną podległą Ministrowi Obrony Narodowej. Można tam uzyskać pomoc, radę oraz konsultacje prawne
i psychologiczne. Centrum współpracuj z instytucjami rządowymi oraz organizacjami
i stowarzyszeniami pozarządowymi.

Designed by JSN and MB